logo
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.
+387648592568
info@elatedthemes.com
Eighth Avenue 487, New York
Instagram Feed
Search
 

O nas

Café Helenka usytuowana jest w samym sercu szczawnickiego uzdrowiska, w stylowym budynku na Placu Dietla.

Café Helenka

Kawiarnia jest subtelnym połączeniem współczesnego, wielokulturowego stylu, w którym tradycja i regionalne akcenty przeplatają się z nowoczesną estetyką i gustowną elegancją.

Café Helenka to doskonałe miejsce na lunch, obiad zakończony wspaniałym deserem, wieczorne spotkanie oraz uroczystości rodzinne i firmowe, w tym także klimatyczne i pełne uroku przyjęcia weselne. Goście mogą delektować się tu smacznymi potrawami z międzynarodowego menu przeplatanego francuską nutą, a także szerokim wyborem aromatycznych kaw i herbat oraz pysznymi deserami, z których Café Helenka słynie. Codziennie szef kuchni przygotowuje kulinarną niespodziankę w postaci wyśmienitych zup, dań głównych, a także sałatek i deserów. W menu znajdują się również smakołyki przygotowane specjalnie z myślą o kulinarnych upodobaniach najmłodszych gości.

Aby w pełni poczuć atmosferę pienińskiego kurortu, goście Café Helenka mogą skosztować serwowanych specjałów na zewnętrznych tarasach kawiarni, z których rozciąga się urokliwy widok na Plac Dietla oraz pobliskie zabytki pienińskiej architektury.

Historia

Kawiarnia Café Helenka znajduje się na miejscu dawnej Galerii Spacerowej, którą przechadzali się niegdyś kuracjusze pijący wodę. Galeria wzniesiona została w latach 1857-58, wzdłuż wschodniej pierzei placu, między altaną Szalayów (później „Domem nad Zdrojami”), a willą „Szwajcarka Górna”. Około 1960 roku galerię zabudowano i otwarto w niej kawiarnię „Haneczka”. W 1984 roku, kiedy przylegająca do kawiarni pijalnia została zamknięta, wody mineralne zaczęto wydawać właśnie w „Haneczce”. Niestety, w 2002 roku w budynku wybuchł pożar. Przez kilka lat zgliszcza dawnej Galerii Spacerowej przywoływały jedynie wspomnienie o dawnym uroku i funkcji budynku.

Szansa na odbudowę pojawiła się wraz z decyzją Ministra Zdrowia z 2005 roku o zwrocie Rodzinie Mańkowskich, spadkobiercom Adama hr. Stadnickiego, dóbr i ziem w uzdrowisku. W 2006 roku budynek został rozebrany i rozpoczął się proces jego odbudowy z zachowaniem oryginalnego stylu i charakteru. Ostatecznie, w 2008 roku odbudowę zakończono i otwarto kawiarnię Café Helenka.

Renowacja

W 2006 roku budynek został rozebrany i rozpoczął się proces jego odbudowy z zachowaniem oryginalnego stylu i charakteru.

Ostatecznie, w 2008 roku odbudowę zakończono i otwarto kawiarnię Café Helenka.

nasze wyróżnienia

Nagrody